• Zwroty i reklamacje

Rozumiemy, że nie zawsze zakupione produkty w pełni spełnią Twoje oczekiwania. Dlatego stworzyliśmy przejrzysty system zwrotów i reklamacji, abyś czuł się pewnie, dokonując zakupów w naszym sklepie.

Zwroty – jak to działa?

  1. Prawo do zwrotu: Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, masz prawo dokonać zwrotu zakupionego produktu bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni od odebrania zamówienia.

  2. Proces zwrotu: Aby dokonać zwrotu, należy wysłać oświadczenie drogą elektroniczną na adres sklep@kolekto.pl. Do oświadczenia dołącz informacje pozwalające na identyfikację zamówienia (numer, adres dostawy itp.). W odpowiedzi przekażemy Ci instrukcje dotyczące dalszego postępowania.

  3. Zwrot środków: W przypadku odstąpienia od umowy gwarantujemy zwrot pełnej kwoty zamówienia w ciągu 14 dni, włącznie z kosztami przesyłki. Zwrotu środków dokonamy przelewem na wskazane przez Ciebie konto bankowe.

  4. Częściowy zwrot: Jeśli zdecydujesz się zwrócić tylko część zamówienia, zwrócimy Ci cenę tych produktów oraz koszty przesyłki proporcjonalnie do wartości całego zamówienia.

  5. Koszty zwrotu towaru: Należy pamiętać, że koszty dostarczenia zwracanego towaru do nas są ponoszone przez Ciebie.

  6. Odpowiedzialność za towar: Prosimy zwracać uwagę na to, aby produkt nie był używany w sposób, który wykracza poza konieczność stwierdzenia jego charakteru, cech i funkcjonowania. W przeciwnym razie możemy obciążyć Cię kosztami zmniejszenia jego wartości.