• O nas

Witaj w świecie Kolekto.pl!

Cześć, jestem Paweł Białecki, założyciel Kolekto.pl, a to jest moja historia. Od zawsze byłem graczem – konsolowym, komputerowym, ale w pewnym momencie mojego życia odkryłem coś zupełnie nowego. Nie, to nie był kolejny tytuł gry video. To był cały świat nowoczesnych gier planszowych.

Wspomnienia z dzieciństwa nierozerwalnie wiązały się z Eurobiznesem, który był niekwestionowanym królem rodzimych stołów. Jednak podczas studiów, gdzieś około 2009-2010 roku, przypadkowo natknąłem się na portal Board Game Geek i jego ranking najlepszych gier planszowych. Ale jak to, to istnieje coś poza Monopoly?

Jak się okazało - tak, i to wcale niemało! Puerto Rico, gra planszowa, która wtedy zajmowała pierwsze miejsce w rankingu, zmieniła moje spojrzenie na to, jak można spędzać czas z przyjaciółmi. To była prawdziwa rewolucja w moim myśleniu o planszówkach. Po wielu tygodniach spędzonych nad budową i rozwojem mojej wyspy w Puerto Rico zdecydowałem, że to coś więcej niż tylko chwilowa moda. To pasja.

Nie tylko planszówki skradły moje serce. Latami zagrywałem się w Hearthstone, które w końcu jest rasową karcianką - chociaż jedynie na ekranie komputera, to mechanika rozgrywki ta sama. Jestem również fanem Formuły 1 i od dawna kolekcjonuję sportowe karty wyścigowe od Topps. Gdzieś po drodze dołączyły do nich Pokemony. Ostatecznie, połączenie pasji z biznesem doprowadziło do powstania Kolekto.pl – miejsca, gdzie każdy miłośnik gier planszowych i karcianych znajdzie coś dla siebie.

Kolekto.pl - nie tylko sklep

Dlaczego właśnie Kolekto.pl? Nazwa pochodzi od "kolekcjonuj to", które idealnie oddaje ideę tego miejsca. Ale to więcej niż tylko sklep. To przestrzeń dla ludzi, którzy, podobnie jak ja, wierzą, że lepiej spędzić wieczór ze znajomymi przy stole z grą bez prądu, niż wpatywać się w ekran telefonu czy telewizora.

Mimo iż jestem programistą od 2011 roku i tworzę aplikacje na iOS, moja pasja do gier planszowych oraz zbierania kart nie dała o sobie zapomnieć. Kolekto.pl to realizacja mojego marzenia o miejscu, w którym każdy miłośnik takich rozrywek znajdzie coś dla siebie.

Co oferujemy?

Kolekto.pl to sklep internetowy, który dostarcza produkty prosto do Twojego domu. Oferujemy szeroką gamę produktów – od gier planszowych po karty Pokemon TCG i akcesoria. A dla stałych klientów przygotowaliśmy liczne promocje i rabaty.

Blog Kolekto.pl

Jednak to nie wszystko. Chcemy być nie tylko dostawcą produktów, ale też źródłem wiedzy i inspiracji dla wszystkich miłośników gier. Dlatego też uruchomiliśmy blog, na którym regularnie będziemy publikować ciekawe treści informacyjne związane z naszymi produktami oraz światem gier.

Dołącz do nas!

Zapraszam Cię do odkrywania świata Kolekto.pl. Mamy nadzieję, że stanie się on Twoim ulubionym miejscem w sieci, gdzie znajdziesz nie tylko produkty, ale też inspirację i pasję. A jeśli kiedykolwiek będziesz miał pytania czy wątpliwości – jestem tutaj, gotów pomóc.

Zapraszam serdecznie, Paweł Białecki